-- Adversting 9 --
-- Adversting 10 --

D.S.İ. Gürünün Hayalini Gerçekleştiriyor

Devlet Su İşleri İl Müdürlüğü Ak Parti Sivas Milletvekili Milli, Savunma Bakanlığı Komisyon Başkanı Hemşerimiz İsmet YILMAZ’ın Destekleriyle Gürün Akdere köyünde yapacağı yatırımlarla mümbit topraklarını su ile buluşturmaya ve vatandaşlarımıza içme suyu temin edecek yeni bir proje için çalışmalara başladı.

23:31:47 | 2019-12-08
-- Adversting 5 --

Devlet Su İşleri İl Müdürlüğü Ak Parti Sivas Milletvekili Milli, Savunma Bakanlığı Komisyon Başkanı Hemşerimiz İsmet YILMAZ’ın Destekleriyle Gürün Akdere köyünde yapacağı yatırımlarla mümbit topraklarını su ile buluşturmaya ve vatandaşlarımıza içme suyu temin edecek yeni bir proje için çalışmalara başladı. Ak parti İl Genel Meclis Üyesi Hamdettin KIZILPINAR İlçemize bağlı köylerimizde son yıllarda yaşanan kuraklık nedeniyle içme suyu sorunu hat safhada Akdere Gürün isale hattı ve içme suyu arıtma tesisi projesi bölgedeki tarımsal faaliyetlerin gelişmesinde de önemli rol oynayacaktır.

Sivas D.S.İ. 19.Bölge Müdürü İsmail KAYA Kurumumuz tarafından tarım alanlarında gerçekleştirilen projeler doğrultusunda gelişen tarım sektörü diğer sektörlerin de itici sektörü olmuştur. Sulama projelerinin devreye girmesi ile sulanan arazilerde sulama öncesi ve sulamadan sonraki durum arasında ciddi gelir artışları meydana gelmiş, bu artış il genelinde ve civar illerde doğrudan veya dolaylı olarak birçok sektöre yansımıştır.

Sulama Projeleri vatandaşların gelir düzeyi ve hayat standardını yükselterek, bölge ile diğer bölgeler arasındaki gelişmişlik farkını ortadan kaldırmak, kırsal alandaki verimliliği ve istihdam imkânlarını artırarak, sosyal istikrar, ekonomik büyüme gibi milli kalkınma hedeflerine katkı sağlamaktadır. Sivas D.S.İ.19.Bölge Müdürü KAYA İnşaatı düşünülen Akdere Gürün isale hattı ve içme suyu arıtma tesisi projesi ilçe merkezi ile birlikte 11 köy yerleşim yerinin içme, kullanma ve tarımsal sulama suyu ihtiyacını karşılayacak. Akdere köyünün suyunu bu yerleşim yerlerine götürmek için 60 km’lik isale hattı tesisi inşa edileceği düşünülüyor. Diğer taraftan su kaynaklarımızı en iyi şekilde değerlendirmeye devam etmekteyiz. Gürün’de kalkınmayı hızlandıracak, sulamayı ve ziraatı geliştirecek gölet ve isale hattı inşaatlarımız devam ediyor dedi.
ETİKET :  

Tümü