-- Adversting 9 --
-- Adversting 10 --

300 FİKİR 300 PROJE

Gürün Kaymakamlığı tarafından “300 Fikir 300 Proje” kapsamında etkinlikler başlatıldı.

08:51:48 | 2020-03-10
-- Adversting 5 --

Gürün Kaymakamlığı tarafından “300 Fikir 300 Proje” kapsamında etkinlikler başlatıldı. “Gürün’de Judo Sesleri” Projesi tüm hızıyla devam ediyor. Gürün Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü ve Gürün İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile gerçekleştirilen projede çocukları kötü alışkanlıklardan uzak tutmak, sporu tabana yaymak ve çocuklara spor kültürünü aşılamak amaçlandı. Minikler kategorisinde 38 kilogramda Muhammet Günay SARIKAYA, 50 kilogramda Zülfikar DIŞLIKLI 3. oldu.

300 Fikir 300 Proje  kapsamında İlçe Jandarma Komutanlığı uhdesinde başlatılan proje ile ilçe Jandarma Komutanlığı okul ziyaretlerinde bulundu. “Bugünün çocukları yarının komutanları” sloganıyla bilgilendirme yapıldı. Gürün İlçe Jandarma Komutanlığı ile Gürün İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile yürütülen projede jandarmanın tanıtılması, öğrencilerin meslek seçme konusunda bilinçlendirilmesi amaçlandı.

“TRAFİK DEDEKTİFLERİ”

 “300 Fikir 300 Proje” kapsamında hazırlanan ve İlçe Jandarma komutanlığı uhdesinde gerçekleştirilen projede, ilk ve orta öğretim okullarımızdan 15 okulda 389 öğrenciye eğitim verildi. Gürün İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile Gürün İlçe Jandarma Komutanlığı işbirliğiyle yürütülen projede, ilk ve orta öğretim öğrencilerine trafik bilinci kazandırmak, onları trafiği ve kurallarını bilip bu kurallara uygun olarak yetişen bireyler olmaları amaçlandı.

“MEKTEP MİHRAP” BULUŞMASI

“300 Fikir 300 Proje” kapsamında İlçe Müftülüğü uhdesinde gerçekleştirilen “Mektep Mihrap Buluşuyor” projesi kapsamında çalışmalar yürütülmeye devam ediyor. İlçe Müftülüğü ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile gerçekleştirilen projede öğrencilerin teorilerini pratiğe dönüştürmeleri, öğrencilere Milli ve Manevi değerlerin öğretildiği konularda Camiye alıştırmaları amaçlandı. Proje kapsamında Gürün Türk Telekom Çok Programlı Anadolu Lisesi öğrencilerine yönelik İlçe Müftülüğü tarafından Milli ve Manevi değerler anlatıldı. Gürün Anadolu Lisesi sınıfları İlçe Müftülüğü tarafından ziyaret edilerek öğrencilerle dini konularda sohbet edildi.

 
ETİKET :  

Tümü