-- Adversting 9 --
-- Adversting 10 --

Gürün Avcılar Derneği Geleneği Sürdürdü

Sivas Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube ekipleri ile Gürün Avcılık ve Atıcılık Derneği üyeleri yaban hayvanları için doğaya yem bıraktı.

11:04:09 | 2020-01-21
-- Adversting 5 --

Soğuk ve karlı havada doğada yiyecek bulamayan yaban hayvanları için Doğa Koruma Milli Parklar Şube ekipleri Gürün Avcılık ve Atıcılık Derneği üyeleri Gökpınar, Karadoruk ve Köroğlu avlarından yemleme çalışması yaptı. Ekipler, yaban hayvanlarının geçiş noktalarına mısır ve buğday gibi yiyecekler bıraktı. Yaban hayvanları için yemleme çalışmalarının aralıklarla devam edeceği bildirildi.

Her yıl av sezonunun kapanışından sonra yapılan yaban hayatı için yapılan yemlemeyi bu yılda Doğa koruma ve milli parklar müdürlüğü ile beraber yaptık diyen Avcılar dernek başkanı Galip Özpınar, “Elimizden geldiği sürece kış boyunca yapacağız” dedi. Özpınar, “ Bu süreçte yardımcı olmak isteyen vatandaşlarımızdan ve doğaseverlerden hayvan yemleri için yardım topluyoruz. Her şeyi devletten beklememek gerek” diye belirtti. Avcılığın öldürme değil koruma olduğunu ama bunu istismar ederek caniliğe sürükleyenleri kınadıklarını söyledi. Özpınar, “Sezon kapandı, bu süreçten sonra umarım ava kimse gitmez” diyerek sözlerini sonlandırdı.
ETİKET :  

Tümü