-- Adversting 9 --
-- Adversting 10 --

Gürün’de Hizmet Gitmeyen Köy Kalmadı

Gürün’de Sivas İl Özel İdaresi 2019 yılı yatırım programında yer alan Eskihamal Koyunlukoca mz. ve DayakpInar Köyünün yollarında asfaltlama çalışmaları planlandığı şekilde başladı.

11:34:07 | 2019-11-26
-- Adversting 5 --

Gürün’de Sivas İl Özel İdaresi 2019 yılı yatırım programında yer alan Eskihamal Koyunlukoca mz. ve DayakpInar Köyünün  yollarında asfaltlama çalışmaları planlandığı şekilde başladı.

Yolların asfalt çalışmalarını yerinde inceleyen Ak Parti İl Genel Meclis üyesi Hamdettin KIZILPINAR ve İlçe Özel İdare Müdürü Umut AKTAŞ  çalışmaları yerinde inceleyerek Özel İdare ekiplerine kolaylıklar dilediler. Ayrıca köylülerle de görüşerek hasbihal ettiler. İlçe Özel İdare Müdürü Umut AKTAŞ Gürün Kaymakamlığı Köylere Hizmet Götürme Birliği tarafından 2019 KÖYDES Programında yer alan 6 köyümüzün İsale Hattı Ve İçme Suyu Tesisi İnşaatı Yapım İşi, 1 köyümüzün İçme Suyu Güneş Enerjili Sisteme Dönüştürülmesi işi,  3 Köyümüzün Betonarme İçme Suyu Deposu yapım işi, 40 köyümüzün İçme Suyu Depolarının bakım - onarım ve etrafının tel çit ile çevrilmesi işlerinin ihalesi yapılmış olup, projelerin tamamlanmasında sona gelindi. Ayrıca programda olan, 3 Köyümüzün içme suyu şebeke borularının değişimi ihalesi yakın zamanda yapılıp köy halkımızın hizmetine sunulacaktır. Bu bağlamda 12 köyün içme suyu sorunu çözülecek olup, 40 deponun bakım onarımı yapılacaktır dedi.

 Çalışmalarla ilgili bir açıklamada bulunan Ak Parti İl Genel Meclis üyesi Hamdettin KIZILPINAR, " Eskihamal Koyunlukoca mz. ve DayakpInar Köyünün 5 km’lik yolu asfalt  sathi kaplama yapımına başlamış bulunuyoruz. Yol çalışmalarımızın 1-2 haftalık bir çalışmayla tamamlanması öngörülmektedir. Bizler AK Parti İl Genel Meclis üyeleri olarak tüm ilçelerimize bağlı köy yollarında hemşerilerimizin daha konforlu yolculuk yapabilmeleri adına özel idaremizin imkânları çerçevesinde çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Köy Muhtarlarımıza ve Köy Halkımıza Hayırlı olsun .  Bu yolların yapımının planlanmasından uygulamasına kadar geçen süreçte emeği geçen Sivas Valimize, Genel sekreterimize, İlçe Kaymakamımıza, İlçe Özel İdare Müdürü Umut AKTAŞ ‘a ve tüm emeği geçen herkese teşekkür eder, yolları kullanacak hemşerilerimize kazasız belasız yolculuklar dileriz" dedi.
ETİKET :  

Tümü