-- Adversting 9 --
-- Adversting 10 --

GÜRÜN YENİKAPI SİVAS GÜNLERİNE DAMGA VURDU

En büyük ve en kapsamlı hemşeri organizasyonu olma özelliği taşıyan ve bu yıl 10.’su gerçekleştirilen “Sivas Tanıtım Günleri” GÜRÜN Belediyesinin kurduğu sıtantla ve ilgi ile yeni kapı Sivas günlerine damga vurdu.

11:38:00 | 2019-11-26
-- Adversting 5 --

En büyük ve en kapsamlı hemşeri organizasyonu olma özelliği taşıyan ve bu yıl 10.’su gerçekleştirilen “Sivas Tanıtım Günleri” GÜRÜN Belediyesinin kurduğu sıtantla ve  ilgi ile yeni kapı Sivas günlerine damga vurdu.  Yenikapı Etkinlik Alanı'nda düzenlenen açılış yoğun bir katılımla gerçekleşti. Açılışa AK Parti İstanbul Milletvekili hemşerimiz Osman Boyraz, Hasan Turan, önceki dönem milletvekillerinden Selami Uzun, Ali Turan, Sivas ve İstanbul’dan ilçe kaymakamları, belediye başkanları, akademisyenler ve vatandaşlar katıldı. Açılış konuşmasını yapan Sivas Platformu, İstanbul Sivas Konfederasyonu Başkanı İsmail Erdem: “Bugün Sivas tanıtım günlerimizin açılış programındayız, onuncusunu yapıyoruz. Başlangıcından bugüne kadar İstanbul’daki Sivaslıların sesini yükseltmek diğer tarafta da Sivas’ı unutmamak, unutturmamak için 10 yıldır gerçekleştiriyoruz. Bugün de İstanbul’un en büyük meydanında Yenikapı Meydanı’ndayız. Tüm dostlarımızı bekliyoruz.” ifadelerini kullandı. Daha sonra kürsüye gelen AK Parti İstanbul Milletvekili hemşerimiz Osman Boyraz ve Selami Uzun 10. İstanbul Sivas Tanıtım Günleri’nin birlik beraberliğe vesile olmasını diledi. Açılış kurdelesinin kesilmesinin ardından ilçe stantları gezilirken, tarihi geçmişi, sosyal ve kültürel yapısı ile yöresel ürünlerine kadar her alanda tanıtımının yapıldığı ilçemiz, diğer ilçeleri bir kez daha geride bıraktı.

ONBİNLERCE SİVASLI YENİKAPI’YA AKIN EDİYOR

Bu yıl 10.’su düzenlenen İstanbul Sivas Tanıtım Günleri dolayısıyla Yenikapı Etkinlik Alanı’na akın eden onbinlerce Sivaslı, bir arada olmanın mutluluğunu yaşıyor.

Programın 2. gününde ziyaretçi akınına uğrayan Gürün standına gelen misafirleriyle tek tek ilgilenen Belediye Başkanımız Nami Çiftçi, bu yıl 10.’su düzenlenen İstanbul Sivas Günleri'nin daha nicelerinin yapılması temennisinde bulundu. İstanbul Sivas Günleri Gürün programında kürsüye gelen Belediye Başkanı Nami Çiftçi, göreve geldiğinden bu yana Gürün'e en güzel hizmeti sunmak için büyük çaba harcandığını belirtti. Başkan Çiftçi konuşmasında:”Hakkın rızasıyla vatandaşlarımıza en güzel şekilde hizmet etmek için büyük çaba harcıyor ve hemşerilerimize İstanbul’da Sivas’ı yaşatmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Programımıza katılarak bugünümüzü daha da anlamlı kıldığınız için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Ayrıca her geçen yıl ilçemizin başarı çıtasını daha da yükseklere taşıyan personelime de çok teşekkür ediyor, daha nice güzel günlerde buluşmayı temenni ediyorum” dedi. Başkan Çiftçi’nin ardından kürsüye gelen AK Parti İstanbul Milletvekili hemşerimiz Osman Boyraz, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Eski Başkanı hemşerimiz Prof.Dr.Nurettin Sözen, Sivas Platformu ve İstanbul Sivas Konfederasyonu Başkanı İsmail Erdem ile Gürün Kültür Vakfı Başkanı İbrahim Kala, bu yıl 10.’su düzenlenen İstanbul Sivas Tanıtım Günleri’nin, Sivas’ın her alanda gelişmesine, Sivaslılar arasındaki birlik ve beraberliğin güçlenmesine vesile olmasını diledi.

 
ETİKET :  

Tümü