-- Adversting 9 --
-- Adversting 10 --

Gürünlü Depremde Tek Yürek

Elazığ ve Malatya illerimizde yaşanan depremin ardından tüm ülkemizde olduğu gibi Gürün’de olayın ilk saatlerinden itibaren bölgeye yönelik yardım faaliyetleri devam ediyor.

09:10:30 | 2020-02-04
-- Adversting 5 --

 

Elazığ ve Malatya illerimizde yaşanan depremin ardından tüm ülkemizde olduğu gibi Gürün’de olayın ilk saatlerinden itibaren bölgeye yönelik yardım faaliyetleri devam ediyor.Depremzede vatandaşlarımıza yönelik yapılan ve yapılacak olan yardımlar hakkında; Gürün Belediye Başkanı Nami Çiftçi, basın açıklaması yaptı.

Asil Türk milleti tarihin her döneminde, hangi afet olursa olsun yardım için seferber olduğunu söyleyen Başkan Nami Çiftçi; “Bu üzücü olayda vefat eden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, acılı ailelerine ve milletimize başsağlığı diliyor, yaralı olarak kurtulanlara da acil şifalar temenni ediyorum. Yüreklerimiz beraber atıyor, hüznümüz olsa da dirayetimizle güzel bir süreci yönetiyoruz. Elazığ ve Malatya illerimizde yaşanan depremin ilçemizde de hissedildiği ve Depremin olduğu andan itibaren ilçemizde bir saha taraması yapıldı. Gürün ve köylerimizde her hangi bir sorun ve olumsuzluk olmadığı tespit edildi.” dedi.

 

Kızılay ve AFAD’ın Kampanyalarına Yardım Yapalım

 

Nami Çiftçi;  “Türk milleti bu tür olaylarda duyarlı, bir anda yardım kampanyası başlatıldı. İlgili kurumlarımız ile neler yapabiliriz diye mini bir değerlendirme yaptık. Devletimizin ihtiyacı yok. İlçemizde bir dağınıklığın olmaması, yardımların doğru yerde buluşması için toplantı yapmaya karar verdik. Bu anlamda Kızılay ve AFAD olarak bu süreci iyi yöneteceğiz. Belediyemiz, ilgili sivil topum örgütlerimiz bir bütün içerisinde. Vatandaşlarımızdan özellikle nakdi yardım yapılmasını arzu ediyoruz. Kızılay ve AFAD’ın başlattığı kampanyalara yardım yapalım. Diğer yandan il genelinde de 250 bin TL nakdi yardım toplandı. AFAD ve Kızılay’a yardımları ulaştırtacağız. Şuan için bölgenin temel ihtiyacı olan battaniye ısıtıcı ve hijyen malzemelerine gerek var. Vatandaşlarımıza duyarlılıklarından dolayı teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu. Ayrıca Başkan Çiftçi; yardımda bulunmak isteyen vatandaşlarımızı AFAD ve Kızılay koordinesinde başlatılan yardım kampanyalarına destek olmaya davet etti.
ETİKET :  

Tümü