-- Adversting 9 --
-- Adversting 10 --

KORONA BAYRAM SEVİNCİNE ENGEL OLAMADI

Korona salgını birçok şeye engel olurken çocukların 23 Nisan coşkusuna engel olamadı.

11:39:39 | 2020-04-28
-- Adversting 5 --

Korona salgını birçok şeye engel olurken çocukların 23 Nisan coşkusuna engel olamadı. Dünyayı etkisi altına alan covid 19 nedeniyle tüm etkinlikler kutlamalar iptal edilirken okullarda eğitime de ara verildi fakat TBMM’ nin kuruluşunun 100. Yılında 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı yine coşkuyla çocuklar tarafından kutlandı. Bayram kıyafetlerini giyip Türk bayraklarını ellerine alan minikler evde kal çağrılarına uyarak evlerinde, balkonlarında, evlerinin bahçelerinde bayram kutladı.

 Gürün deki öğrenciler 23 Nisan bayramını evlerinin balkonundan kutladılar. Bu organizasyonu tertipleyen öğrencilere Milli Eğitim Müdürü Muharrem Demir,  YİBO Müdürü Abidin Bilgiç ve diğer öğretmenler de katılarak öğrencileri yalnız bırakmadılar. Balkonlardan kutlanan bayram renkli görüntülere sahne oldu. Yoldan geçen araçlar şenliğe korna çalarak destek verdi.

Bayramı protokol büyükleri de kutlamayı ihmal etmedi.  23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlama töreni İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Çelenginin Hükümet Konağı önündeki Atatürk Anıtına sunulması ile başladı. Atatürk Anıtına çelenk sunulmasından sonra Saygı Duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.
Öğrenciler evlerinde ziyaret edilerek çeşitli hediyeler verildi. Gün boyu Belediye Hoparlörlerinden, Emniyet ve Jandarma araçlarından Çocuklara özel müzikler dinletildi.
Tüm yurtta olduğu gibi İlçemizde de, İstiklal Marşımız Öğrencilerimiz ve aileleri ile birlikte saat 21.00 de evlerinin balkonları ve pencerelerinden okundu.
ETİKET :  

Tümü