-- Adversting 9 --
-- Adversting 10 --

MEHMETÇİĞE MANEVİ DESTEK

Gürün kaymakamlığı önderliğinde öğrencilerden ordumuza ve Mehmetçiğimize bayrak açma gösterisi yaparak manevi destek verdi.

08:56:12 | 2020-03-10
-- Adversting 5 --

Gürün kaymakamlığı önderliğinde öğrencilerden Ordumuza ve Mehmetçiğimize, bayrak açma gösterisi yaparak manevi destek verdi. Öğrencilerde milli ve manevi duyguların geliştirilmesi, özgüven ve sorumluluk kazandırılması ve ordumuz tarafından Suriye (İdlib)’ de yürütülen Bahar Kalkanı Harekâtında görev alan güvenlik güçlerimize ve Mehmetçiklerimize manevi destek sağlamak amacıyla bir program düzenlendi. 80. Yıl Yatılı Bölge Ortaokulu bahçesinde düzenlenen programa öğretmenler, öğrenciler, veliler, askerler, polisler ve vatandaşlar katılım sağladı. Tüm okullarımızda eş zamanlı olarak 15.30’da bayrak töreni yapıldı. Programda günün anlam ve önemini belirten konuşmanın ardından Mehmetçikler için dua edildi. Öğrenciler hep bir ağızdan komando marşını söyledi. Saygı duruşu ve istiklal marşının ardından bayrak gösterisinin yapılmasıyla program sona erdi.

 Eş zamanlı olarak Gürün Anadolu Lisesinde de sınır ötesinde mücadele eden Mehmetçiğimize desteklerini gösteren bir program tertip edildi. Okul Müdürü Orhan Memiş yaptığı konuşmada şehitliğin ahirete intikalin en şerefli yol olduğunu, tüm öğrenci ve öğretmenlerle ordunun ve devletin yanında olduklarını belirtti.
ETİKET :  

Tümü