-- Adversting 9 --
-- Adversting 10 --

SİVAS’TA 2019 YILI KURBANLIK FİYATLARI BELLİ OLDU

Sivas Ticaret Borsası Başkanı Abdulkadir Hastaoğlu, yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde Sivas’taki kurbanlıkların durumu ve fiyatları hakkında basın mensuplarına açıklama yaptı.

15:21:40 | 2019-07-09
-- Adversting 5 --

Sivas Ticaret Borsası Başkanı Abdulkadir Hastaoğlu, yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde Sivas’taki kurbanlıkların durumu ve fiyatları hakkında basın mensuplarına açıklama yaptı.

Başkan Hastaoğlu, Sivas’ta bulunan besicilerle yapmış oldukları toplantı sonrasında yapmış olduğu açıklamada; “Yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde ilimizdeki besici ve üreticilerle yaptığımız toplantı sonucunda, Tosun Canlı Kilogram Fiyatı 23 TL, Damızlık vasfını kaybetmiş Düve 22 TL, Damızlık vasfını kaybetmiş İnek 20 TL, Dişi Koyun 20 TL, Erkek Koyun ise 22 TL,’den satılacak. Kombinalardaki kesim ücretleri ise Büyükbaş için 450 TL, Küçükbaş için 100 TL, Parçalama ücreti 350 TL, Et çekim ücreti ise 2 TL olarak belirlenmiştir.

Hemşerilerimiz belediyelerimiz tarafından kurulan kurban pazarlarından veya besi çiftliklerinden gönül rahatlığıyla kurbanlıklarını alabilirler. Hayvan kesimlerini için ise Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’ndan ruhsat alınmış mezbaha ve kombinalar veya Belediyelerimizce belirlenen geçici kesim yerleri ile besi çiftliklerini tercih edilmelidir. Hemşerilerimizden küpesi olmayan hayvanları almamalarını konusunda dikkatli olmalarını özellikle rica ediyorum. Veteriner Sağlık Raporu olmayan, çok zayıf olan, Gebe veya yeni doğum yapmış olan, Yüksek ateşi olan, Çok genç ve etleri olgunlaşmamış olan, Kılları karışık ve mat halde olan, Bakışları ve dış görünümü canlı olmayan, Salya akıntısı bulunan, Uzuvları eksik olan hayvanlar satın alınmamalıdır. Son olarak Sivaslı hemşerilerimizin ve tüm milletimizin Kurban Bayramını Sivas Ticaret Borsası olarak şimdiden tebrik eder, hepinize hayırlı günler dilerim” diye konuştu.
ETİKET :  

Tümü